Перейти до вмісту

Партнерство: лабораторний практикум від лідерів аграрної справи – команди Групи Компаній Енселко.

В черговий раз студенти спеціальності 208 «Агроінженерія» відвідали виробничі активи ГК Енселко. Йдеться про інноваційно – технічний комплекс, що знаходиться у с. Зіньків Хмельницької області. Візит мав на меті проведення лабораторно-практичних занять з дисциплін «Сільськогосподарські машини», «Ремонт машин і обладнання» та «Технічний сервіс в АПК». Познайомившись з будовою та особливостями експлуатації трактора Case Quadtrac AFS Connect™ ще на попередньому занятті, студенти опанували тонкощі технічного обслуговування  трактора, а також особливості ремонту двигуна – Cursor 13 FPT.

Двигун Cursor 13 FPT  з електронною системою керування на тракторах Case Quadtrac AFS Connect™ забезпечує піковий приріст потужності за низького споживання палива. Трактор Quadtrac AFS Connect™ є найпотужнішим в серії Quadtrac виробника техніки  CNH, сконструйований для того, щоб створювати найменший тиск на ґрунт і при цьому агрегатуватись з широким спектром обладнання для мінімальної кількості проходів та проведення мінімуму роботи в полі. Вбудований монітор продуктивності максимально  інформує про технічний стан усіх систем трактора.

Лабораторно-практичне  заняття складалося з кількох блоків:

  • студентів ознайомлено з  етапами проведення капітального ремонту двигуна Cursor 13, а саме з особливостями демонтажу, розбирання, чищення та миття його деталей, їхнього огляду  на предмет пошкодження або знос, проведення дефектування деталей і вузлів.
  • продемонстровано особливості та етапи ремонту головки блока циліндрів (відновлення або заміна направляючих втулок, правка або заміна фасок сідел клапанів, монтування нових оливозйомних ковпачків, заміна або відновлення штовхачів, розподільного валу і клапанів)
  • проінформовано про  етапи та особливості  здійснення ремонтних робіт по відновленню блока циліндрів та колінчастого вала.
  • фахівці інженерно-технічної служби детально описали та частково показали на практиці процес збирання двигуна, його регулювання, розповіли про процес обкатки двигуна на холостому ходу «холодна обкатка».

Крім цього,  студенти ознайомилися з будовою та особливостями експлуатації самохідного оприскувача Case IH 4430, детально вивчили роботу монітора зі всією периферією (датчики, регулятори) оприскувача,  розібрали особливості ремонту та технічного обслуговування  оприскувача, провели дефектування деталей гідродвигуна та познайомились з методикою замовлення запасних частин у дилерів, яка реалізована на підприємстві.

По завершенню заняття на студентів чекав смачний обід.

Безперебільшення, такий досвід надзвичайно цікавий та важливий для тих, хто є агро майбутнім нашої країни. Завдячуючи професійності, інноваційності,   надзвичайній відданості  обраній справі фахівців  Групи Компаній Енселко та їхньому бажанню  поділитися знаннями – студенти спеціальності 208 «Агроінженерія» отримали вагомий багаж практичних знань  для подальшого професійного становлення.

Колектив кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії