Перейти до вмісту

Лабораторно-практичне заняття “Будова та основні технологічні налаштування зернозбиральних комбайнів” на полях “Групи Компаній Енселко”

Вже втретє поспіль студенти спеціальності 208 «Агроінженерія» Хмельницького національного університету відвідали підприємство “Група Компаній Енселко”. Цього разу  лабораторно-практичне заняття провели фахівці інженерно-технічної та агрономічної служб господарстві, що розташовується в с.Стуфчинці Хмельницького р-н Хмельницької області підприємства. Заняття було присвячено вивченню будови та основних налаштувань зернозбиральних комбайнів.

Лабораторно-практичне заняття розпочалось з вивчення будови та основних налаштувань жниварки Maizco GrandFlow і CAPELLO Helianthus та зернозбирального комбайна Claas Lexion. Зернозбиральна машина працювала на збиранні соняшника біля с. Стуфчинці. Розпочали заняття з основних характеристик та налаштувань жниварки Maizco GrandFlow  для збирання соняшинику. Жниварка Maizco GrandFlow – оригінальна аргентинська жниварка, яка призначена для збирання соняшника різних сортів. Працює по принципу загального зрізу (відокремлення) “корзинки (шапки)” від стебла. Основною відмінністю від більшості жниварок є запатентована система геометрії трьох валів, регульованим “чесальним” валом, який дозволяє збирати навіть полеглий соняшник, регульований зазор підйомників для зменшення напруження та відкритої конструкції жниварки без будь-яких щитків (механізатору чудово видно процес роботи жниварки). Те що на жниварці немає додаткових захисних щитків підтверджує бережну роботу жниварки по відокремленню корзинки від стебла.

Жниварка CAPELLO Helianthus – універсальна жниварка прямого зрізу для збирання соняшника з будь-яким міжряддям. Кожух над мотовилом жаток для збирання соняшника Capello Helianthus запобігає намотуванню стебел і перешкоджає випадковому викиданню головок соняшнику. Ріжучий механізм на жниварках Helianthus виготовлено з високоміцної загартованої сталі забезпечує безкомпромісне зрізання стебел і максимально довгий термін служби.

Далі, детально вивчили будову та особливості експлуатації зернозбиральних комбайнів Claas Lexion 580 і 770 та ознайомилися з основним налаштуваннями їх для збирання соняшника, а саме налаштуваннями молотарки (барабана) та очисної системи зернозбиральних машин.

Зернозбиральні комбайни Claas одні з найпопулярніших в Україні. Характеризуються надійністю, простотою технічного обслуговування та відносно невеликою ціною на нові машини.

Згодом до заняття доєдналися представники агрономічної служби “Групи Компаній Енселко”, які розповіли студентам про особливості вирощування соняшнику на зерно, а також  провели лабораторне заняття з визначення вологості зерна соняшнику за допомогою вологомірів двох різних конфігурацій.

На полі студенти також познайомилися і з будовою бункера-перевантажувача і подрібнювача стебел соняха після збирання, та безпосередньо від фахівців підприємства отримали інформацію про необхідність їх використання.

Вже по завершенню робочого дня, студенти та викладачі мали можливість поспілкуватися безпосередньо з комбайнерами-механізаторами, які розповіли студентам про тонкощі експлуатації комбайнів Сlaas, а також повідали безліч цікавих історій, які виникали безпосередньо в полі.

Важкий, але надзвичайно цікавий видався день для студентів. Але завдячуючи надзвичайній щирості, любові до власної справи фахівців “Групи Компаній Енселко”, а головне бажанням поділитися своїми знаннями та досвідом – студенти спеціальності 208 «Агроінженерія» отримали неоціненний досвід на початку своєї кар’єри – кар’єри агроінженера.

Кафедра галузевого машинобудування та агроінженерії