Перейти до вмісту

Спеціальність 208 “Агроінженерія”

Агроінженерія – спеціальність, яка поєднує в собі технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва, має глибокі витоки та, за рахунок позитивної динаміки розвитку та технологічного прогресу, – серйозну позитивну динаміку розвитку. І наразі вона гарантує значні перспективи фахівцям, адже аграрна країна без агроінженерів не існує.

Агроінженери, або як їх ще називають сільськогосподарські інженери, об’єднують сучасні технології з сільським господарством. Наприклад, вони розробляють нове і вдосконалюють старе сільськогосподарське обладнання, яке може працювати більш ефективно або виконувати нові завдання,  впроваджують новітні технології точного землеробства для підвищення ефективності сільськогосподарських машин та сільського господарства в цілому. Вони займаються проєктуванням і будівництвом сільськогосподарської інфраструктури: водосховища, елеватори, склади та інші споруди сільськогосподарського призначення.  Деякі сільськогосподарські інженери розробляють нові форми біопалива з непродовольчих ресурсів, таких як водорості, сільськогосподарські відходи тощо.

У процесі навчання студенти здобувають поглиблені теоретичні і практичні знання з основ:

  • конструювання машин та обладнання агропромислового комплексу (АПК).
  • будови тракторів та сільськогосподарських машин;
  • ремонту та сервісного обслуговування машин та обладнання АПК;
  • експлуатації сільськосподарських машин та обладнання;
  • впровадження та експлуатації сучасних систем точного землеробства;
  • технології виробництва продукції АПК;
  • маркетингу та менеджменту;
  • бізнес-планування підприємницької діяльності в АПК (організація власного підприємства з виробництва продукції АПК).

Особливості підготовки спеціалістів:

Студенти спеціальності проходять наскрізну комп’ютерну підготовку і можуть отримувати міжнародні сертифікати з основ комп’ютерного моделювання та інженерного аналізу SOLIDWORKS. Під час навчання можна одночасно навчатись у Польщі за спорідненою спеціальністю. На третьому – четвертому курсах студенти мають можливість проходити підготовку за програмою офіцерів запасу (військова кафедра). Здобувачі набувають знань та навичок у тісній співпраці з провідними аграрними підприємствами (МХП, Кернел, Vitagro, Сварог, Агро 2012) та виробниками сучасної аграрної техніки (Horsch, Elvorti, Pottinger, Case, John Deere, Fendt). Проходження практики на підприємствах галузі дозволяє сформувати високі професійні та ділові якості. Безпосередній зв’язок з виробництвом сприяє опануванню сучасних тенденцій в агропромисловому комплексі таких як точне землеробство, використання спеціалізованого програмного забезпечення (АРМ агронома), урбаністичні напрямки АПК (гідропонічні системи, сіті-фермерство)

Посади, які можуть займати випускники спеціальності

  • керівні та інженерні посади в агропромисловому комлексі, конструкторських бюро;
  • фахівець з сервісого обслуговування, ремонту і монтажу машин та устаткування для сільського господарства;
  • інженер з експлуатації машинно-тракторного парку АПК.
  • інженер з точного землеробства;
  • менеджер виробництва АПК;
  • менеджер з експлуатації, ремонту та продажу машин, устаткування та запчастин  АПК;
  • експерт оцінки технічного стану машин і обладнання;
  • сіті-фермер.

Перспективи професії

Агроінженер – одна з найзатребуваніших на ринку праці спеціальностей України, фахівців якої потребує значна частина наявних агропідприємств.

За даними сайту Work.ua, середня заробітна плата інженера з ремонту та налаштування сільгосптехніки стартує з позначки 14 тис. грн. Але, наприклад, працюючи у дилера техніки, агроінженер може отримувати фіксовану ставку та процент від проданої техніки. А вартість сучасних агрегатів сягає кількох сотень тисяч гривень. Таким чином, на посаді у великому агрохолдингу чи консалтинговій службі зарплата агроінженера розпочинається від 20 тис. грн.

Окрім того, великі фірми пропонують чимало програм стажування для студентів спеціальності 208«Агроінженерія» з можливістю подальшого працевлаштування.

Загалом заробітні плати за спеціальностю інженерія на ринку стартують від 10–15 тис. грн, а зі здобуттям досвіду та кваліфікації можливо отримувати 30–40 тис. грн., адже агроінженеру необхідно мати хорошу базу знань для того, щоб якісно та професійно виконувати покладені на нього обов’язки: оперативно знаходити й усувати несправності в роботі сільськогосподарської техніки. Окрім того, важливо завжди володіти та удосконалювати знання не тільки зі здобутої спеціальності, а й із суміжних: агрономії, зоотехнії (знати всі виробничі процеси), які студенти здобувають під час вивчення дисциплін “Технологія виробництва продукції рослинництва” та “Сучасні технології в тваринництві” у Хмельницькому національному університеті.

Контакти:

м. Хмельницький, вул. Інститутська 11,  корпус 3, ауд. 3-224.

тел. 097-175-84-44, 097-997-04-97

E-mail: khnugma@ukr.net – пошта кафедри.