Фінальний акорд практики студентів спеціальності 208 «Агроінженерія» на підприємстві «Енселко Агро» компанії «Кернел»

Ось і підходить до свого логічного завершення тритижнева  виробнича практика студентів-старшокурсників спеціальності 208 “Агроніженерія” Хмельницького національного університету на підприємстві Західного кластеру компанії Кернел  – ТОВ «Енселко Агро». Основним місцем дислокації студентів-практикантів став інноваційно-технічний комплекс «Зіньків», який розташований у с. Зіньків, Віньковецького району нашої області.

Варто зауважити, що  проходження практики  було ініційоване саме Керівництвом «Енселко Агро» (Кернел). Бо ж Компанія має значний досвід реалізації програм для студентів,  тісно співпрацюючи з вишами по всій країні – Сумським  національним аграрним університетом, Подільським державним аграрно – технічним університетом, Національним університетом водного господарства та природокористування (м. Рівне), Національним університетом біоресурсів та природокористування (м. Київ). Приємно, що до цього переліку цьогоріч приєднався й наш вуз.

Отож, інноваційно-технічний комплекс «Зіньків» запущений в рамках реалізації стратегії компанії і проекту #DigitalAgriBusiness, який спрямований на впровадження інноваційних підходів в системі управління виробничими процесами в рослинництві.

За словами Керівництва Компанії,  даний комплекс  – це перший і єдиний комплекс такого масштабу в Хмельницькому регіоні. Загальна площа комплексу становить 56,250 тис. м². Його інфраструктурні можливості дозволяють обслуговувати земельний масив у 80 тис. Га.

До складу комплексу входить найбільша ремонтна майстерня, СТО, складські приміщення, обладнані майданчики для зберігання техніки. Крім того організовано комфортні умови для персоналу бази — адміністративний корпус, навчальні класи, конференц-зал, сучасний гуртожиток для тимчасового проживання виробничого персоналу, їдальня та пральня». У таких комфортабельних умовах проживали і студенти практиканти, також Кернел  забезпечував  студентів смачним, трьох-разовим харчуванням на період проходження практики.

За період практики студенти відточували свої знання та навички з ремонту, експлуатації та технічного сервісу сучасної сільськогосподарської техніки. Практиканти  взяли безпосередню участь у ремонті ходової частини та капітальному ремонті двигунів тракторів Case та New Holand, а також технічному обслуговуванні та налагодженні електричних та гідравлічних систем різноманітної сільськогосподарської техніки. Таким чином, за час практики  отримано надзвичайно цінні знання та навички завдяки професійним інженерам Компанії, які виступали у якості наставників для них.

Також на підприємстві пройшов підвищення практичної кваліфікації з експлуатації  та ремонту машинно-тракторного парку АПК і викладач кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії Хмельницького національного університету – к.т.н., доцент Юрій Білик.  Юрій Білик, не лише відточував свою практичну майстерність у вищевказаному напрямку, а й із профільними спеціалістами Компанії обговорили та розробили шляхи покращення навчального процесу із ключових дисциплін спеціальності 208 “Агроінженерія” – “Трактори і автомобілі”, ”Сільськогосподарські машини” та “Ремонт машинно-тракторного парку АПК” .

Свої рекомендації надали співробітники Компанії й  щодо вдосконалення навчального плану спеціальності 208 “Агроінженрія” у Хмельницькому національному університеті, які обов’язково будуть враховані при формуванні навчального плану спеціальності у 2020 році.

По закінченню практики студенти пройшли тестування для оцінки здобутих знань на підприємстві, результати якого вказують на ефективність застосування такого роду практик, а також будуть враховані у навчальному процесі в подальшому.

За домовленістю сторін, наступного разу студенти пройдуть технологічну практику  на виробничих активностях Кернел Хмельниччини вже цієї весни – під час посівної кампанії.