Гостьова лекція професора Дмитра Дмитрієва на тему: “Застосування графоаналітичного методу для аналізу механізмів паралельної структури”

У межах викладання освітньої компоненти “Теорія механізмів і машин” 26 жовтня 2023 року відбулась лекція професора Херсонського національного технічного університету Дмитра Дмитрієва на тему: “Застосування графоаналітичного методу для аналізу механізмів паралельної структури”. Дмитро Олексійович – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри автоматизації, робототехніки і мехатроніки Херсонського національного технічного університету. На лекції були присутні студенти галузі знань 13 – Механічна інженерія, зокрема спеціальностей “Галузеве машинобудування”, “Прикладна механіка” та “Матеріалознавство”, а також педагогічні працівники, що викладають на освітніх програмах зазначених спеціальностей.

Матеріал лекції ґрунтувався на здобутках наукової школи з теорії компонетики технологічного обладнання, процесів проєктування, керування і роботи верстатів каркасних компоновок з механізмами паралельної структури, що функціонує при Херсонському національному технічному університеті.

Представлена Дмитром Олексійовичем презентація наповнена великою кількістю яскравих слайдів з прикладами застосування наукових розробок Херсонського національного технічного університету, впроваджених у виробництво. Зокрема, результати досліджень професора Дмитрієва використані при розробці нового технологічного обладнання зі складними траєкторіями та циклограмами руху робочих органів. Також лектор наголосив на актуальності проведених розробок при виборі оптимальної компоновки та структури кінематичної схеми у процесі проєктування сучасних металообробних верстатів та комплексів.

Особливу увагу доповідачем було приділено важливості і актуальності курсу “Теорія механізмів і машин” у підготовці фахівців галузі “Механічна інженерія”, необхідності проведення науково-дослідницької роботи серед здобувачів вищої освіти.

Ідеї, висвітлені у лекції, виклакали жваву дискусію серед слухачів. На всі запитання професор Дмитрієв дав вичерпні та обґрунтовані відповіді.

Без сумніву, подібні зустрічі розширюють кругозір та спеціалізовані знання, сприяють набуттю soft-skill навичок, а також надають додатковий стимул і мотивацію до наукової роботи здобувачів.

Кафедра галузевого машинобудування та агроінженерії