У листопаді, до Хмельницького національного університету завітав представник ДЧП «Лемкен-Україна» у західному регіоні, Олександр Олексюк. Компанія ДЧП «Лемкен-Україна» є дочірнім підприємством німецької корпорації LEMKEN (Німеччина), яка з 1780 розпочала своєю історію як звичайна кузня та сьогодні – це компанія, яка входить у десятку світових лідерів з виготовлення та продажу сільськогосподарської техніки.
Олександр Олесюк, провів зустріч з викладачами та прочитав лекцію для студентів першого, другового та третього курсів спеціальності 208 « Агроінженерія» Хмельницького національного університету. Тема лекції: «Посівна техніка компанії LEMKEN».
Згідно вимог сьогодення, від якості виконання сівби залежить, наскільки дружними та рівномірними будуть сходи рослин, що в кінцевому підсумку визначить урожайність сільськогосподарських культур і величину витрат робочого часу й коштів на їх вирощування. Тож сівба є однією з найважливіших технологічних операцій у комплексі робіт із вирощування сільськогосподарських культур. За словами Олександра Олексюка, проведена сівба вважається якісною, якщо щільність стебел є оптимальною, а між рослинами якомога рівномір ніше розподіляються чотири рівнозначних та взаємно незамінних фактори їхньої життєдіяльності – світло, тепло, вода та поживні речовини.
На сьогодні в аграрному виробництві переважають технології, в основу яких покладено ефективну роботу техніки з мінімальними витратами часу, палива, коштів та максимальною продуктивністю. У зв’язку з цим до посівної техніки висунуто низку вимог. Основні серед них такі:
– ґрунтообробні робочі органи мають максимально подрібнювати рослинні рештки та рівномірно перемішувати їх з землею;
– висіваючі робочі органи мають точно та рівномірно висівати насіння на встановлену глибину по всій ширині захвату та довжині проходу машини;
– прикочувальні коліщата мають закривати посівне ложе та виконувати прикочування. Це особливо важливо у посушливих регіонах;
– сівалки мають відмінно працювати як на мульчованому агрофоні, так і в умовах традиційного обробітку ґрунту.
Цим вимогам повністю відповідають посівні агрегати виробництва компанії LEMKEN (Німеччина). Олександр Олексюк зазначив, що спектр посівної техніки Lemkin досить широкий: він налічує кілька десятків моделей і модифікацій з різноманітними базовими параметрами – шириною захвату, об’ємом бункера, можливістю одночасного внесення мінеральних добрив тощо. Але українським аграріям слід звернути увагу на посівні агрегати «Сапфір 8», «Солітер 8», «Солітер 9» та «Компакт-Солітер 9 HD».
Також Олександр Олексюк звернув увагу на сівалку Azurit. Azurit – це пропашна восьмирядна сівалка, її особливістю є двострочний посів, коли насіння висівається в два суміжні рядки, але не хаотично, а в шахматному порядку. За рахунок того, що насіння не знаходиться одне навпроти одного, воно має більшу площу живлення, більше води, поживних речовин і світла, що в свою чергу збільшує врожайність сільськогосподарських культур на 10%.
Загалом зустріч була надзвичайно цікавою та корисною як для викладачів, так і студентів в плані набуття практичного досвіду та налагодження зв’язків із потенційним роботодавцем, якою є компанія LEMKEN.