Розробка студентського конструкторського бюро за участі студентів кафедри

У Хмельницькому національному університеті у 2016 році на факультеті інженерної механіки було створено студентське конструкторське бюро (СКБ), основною задачею якого є виявлення у студентів здібностей до активної науково-технічної творчості та реалізації власних наукових ідей і проектів. Наразі учасниками СКБ виконується 6 проектів, до виконання яких залучено студентів груп МБ-15-3, ІМ-14-1, ПМТ-16-1, АІ-17-1, ЕМ-16-1, МБ-16-1, ЕМ-14-1, ПМІс-17-2. Так в 2017-2018 навчальному році учасниками студентського конструкторського бюро під керівництвом доцента кафедри «Галузевого машинобудування та агроінженерії» Курского Володимира Сергійовича та доцента кафедри «Технології машинобудування» Ткачука Віталія Павловича студентами Мельником Володимиром(ІМ-14-1), Камінським Іллею (ПМТ-16-1) та Сорочинським Денисом (ПМІс-17-2) було розроблено комплекс спортивного спорядження для спортивного залу гуртожитку №4. Зокрема, в ході роботи виникла потреба в дооснащенні залу тренажерами для присідання та лавою для жиму.

Студентське конструкторське бюро факультету інженерної механіки. Хмельницький нацiональний унiверситет

Було розроблено конструкції тренажерів, виконано їх моделювання в середовищі SolidWorks та перевірено на відповідність експлуатаційним вимогам та вимогам міцності.

Також відповідність конструкції спортивного спорядження функціональним вимогам була погоджена з представниками кафедри «Теорії і методики фізичного виховання і спорту».

Виготовленням та встановленням спортивних споряджень, займались студенти факультету інженерної механіки, деканом якого є професор Олександренко Віктор Петрович.

Метою функціонування спортивної зали є поширення серед молоді активного способу життя, адже це запорука не лише хорошого самопочуття а й гарної фізичної форми!
Загалом Хмельницький національний університет приділяє значну увагу фізичному розвитку своїх студентів та створює всі необхідні умови для цього. Так усі бажаючі мають змогу відвідувати спортивний комплекс, водно-спортивну базу, а також два футбольних стадіони і усе це знаходиться на території вищого навчального закладу.
Студентське конструкторське бюро продовжує свою роботу і планує реалізувати кілька стартапів різного спрямування. Запрошуємо талановиту молодь до втілення авангардних ідей, розвитку науково-технічної творчості.