Вже традиційно, відповідно до договору про співпрацю між Хмельницьким національним університетом та Групою Компаній Енселко, проведено цикл лабораторно-практичних занять з професійно-орієнтованих дисциплін – «Сільськогосподарські машини» та «Машиновикористання в рослинництві». Керівництво “Групи Компаній Енселко” забеспечує ефективне ведення бізнесу в сучасних умовах, своєчасно впроваджує нові технології і підходи. Компанія постійно оновлює матеріально-технічну базу та технічний парк – щороку інвестуються ресурси в придбання сучасної сільськогосподарської техніки провідних світових виробників, яка збільшує ефективність виконання сільськогосподарських робіт, водночас, забезпечуючи комфортом тих, хто на ній працює.
Започатковано сезон занять на опорній базі машино-тракторного парку (МТА), що розташовується в селі Аркадіївці Хмельницького району Хмельницької області, де студенти під егідою інженерної служби підприємства детально вивчили будову машин для основного та передпосівного обробітку ґрунту. На полях підприємства, що на околицях с.Аркадіївці проводилась підготовка посівних площ для посів озимих зернових.
Розпочалися заняття з вивчення будови різних видів культиваторів, розгляду їх будови та особливостей конструкції лап важких та легких серій, а також конструкційних особливостей (новинок), так званих «фішок», що наявні у вітчизняних та закордонних моделях ґрунтообробних агрегатів.
Згодом, перемістившись на опорну базу (МТА) в смт Зінків, студенти розглянули будову дискових (дискатори, лущильники тощо), а також ротаційних борін, які досить інтенсивно використовує підприємство для обробітку ґрунту.
Фінальним акордом заняття на базі МТА в смт Зіньків став огляд конструкції комбінованих ґрунтообробних сільськогосподарських машин, які також утримує на балансі та використовує підприємство.
Вже під егідою агрономічної служби “Групи Кампаній Енселко” студенти спеціальності 208 «Агроінженерія» вивчили будову та вплив на ґрунт глибокорозпушувачів та дискових культиваторів і, безпосередньо в полі, поправлялися в налаштуванні такого роду агрегатів на глибину обробітку.
В ході заняття, студенти не тільки ознайомилися з особливостями використання культиваторів та комбінованих машин для підготовки ґрунту під посів озимих зернових, а і познайомилися з технологіями обробітку ґрунту під посіви інших сільськогосподарських культур (кукурудза, соняшник), які вирощує на своїх полях підприємство, а також освоїли метод визначення глибини обробітку ґрунту в польових умовах за допомогою спеціалізованого інструментарію.
Колектив кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії