28 березня студенти факультету інженерної механіки спеціальностей «Агроінженерія» та «Галузеве машинобудування» (Машини та апарати харчових виробництв) відвідали компанію АТ «Ельворті» (м. Кропивницький) – провідного виробника сільськогосподарської техніки в Україні. Підприємство спеціалізується, зокрема, на виробництві посівної, ґрунтообробної, збиральної техніки високого технічного рівня, а також техніки для захисту рослин на основі нових технологій.

Студенти факультету інженерної механіки відвідали компанію «Ельворті» – провідного виробника сільськогосподарської техніки в Україні. Хмельницький нацiональний унiверситет

Студенти мали можливість ознайомитись із зразками сучасної сільськогосподарської техніки, яке виготовляє підприємство, отримали можливість спостерігати процес її виробництва та складання, що дозволило отримати уявлення про сучасне виробництво сільськогосподарської техніки, що організоване на рівні світових стандартів.

Екскурсія розпочалась із відвідування студентами музею підприємства, яке є одним із найстаріших в Україні з виготовлення техніки для агропромислового комплексу, оскільки було засноване ще англійськими підприємцями братами Робертом і Томасом Ельворті у 1874 році.

Студенти факультету інженерної механіки у музеї підприємства

Крім музейних експонатів, студенти мали можливість оглянути також сучасні зразки техніки, які виготовляє підприємство: сівалки, посівні комплекси, культиватори, дискові борони, обприскувачі та ін. Обладнання, яке виготовляє підприємство, відповідає найсучаснішим світовим стандартам та успішно конкурує зі знаними світовими виробниками.

Цікавим було знайомство з виробництвом: студенти та викладачі університету мали можливість оглянути виробничі площі підприємства та безпосередньо процес виробництва сучасної сільськогосподарської техніки. Варто відзначити високий рівень виробництва, що організоване на підприємстві. Відвідувачі мали можливість побачити в роботі сучасні прес-автомати, установки для плазмового та лазерного різання металу, роботизоване зварювальне та фарбувальне обладнання. Зокрема, цікаво було спостерігати за роботою найсучасніших верстатів HAAS, які також широко використовуються на передових підприємствах у світі. На виробничих потужностях компанії «Ельворті» таких верстатів загалом налічується більше сотні.

Студентам продемонстрували весь цикл виробництва сільськогосподарської техніки, включно з фарбуванням готової продукції.

В рамках відвідування компанії «Ельворті», було також проведено зустріч між представниками Хмельницького національного університету та керівництвом відділу маркетингу компанії, під час якої були обговорені питання подальшої співпраці підприємства з університетом.

Студенти та викладачі кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії вдячні компанії «Ельворті» за можливість ознайомитись з сучасним виробництвом та зразками сучасної сільськогосподарської техніки. Надіємось на подальшу плідну співпрацю.