Перейти до вмісту

Цикл лабораторно-практичних занять на підприємстві філія “РІДНИЙ КРАЙ” ПрАТ “ЗЕРНОПРОДУКТ МХП”

Чергове лабораторно-практичне заняття з професійно-орієнтованих дисциплін «Трактори і автомоібілі» та «Сільськогосподарські машини» пройшло у сучасному господарстві Хмельниччини, а саме філії “РІДНИЙ КРАЙ” ПрАТ “ЗЕРНОПРОДУКТ МХП”, відомому своїми вагомими здобутками як в Україні, так і за кордоном. Цього разу студенти спеціальності 208 «Агроінженерія» Хмельницького національного університету відвідали підрозділ компанії, що розташовується у селі Новоставці Теофіпольської селищної громади Хмельницької області.

Об’єктами вивчення на підприємстві стали енергетичні засоби, а також машини для посіву сільськогосподарських культур. Заняття провів інженер з експлуатації машинно-тракторного парку компанії – Андрій Пасічник.

Розпочали з будови, особливостей експлуатації та технічного сервісу трактора CAT Challenger. CAT Challenger – це лінійка потужних гусеничних тракторів, які розширюють межі ефективності та продуктивності. Трактори серії Challenger ідеальні для робіт, що вимагають високого тягового зусилля, наприклад, при використанні глибокорозпушувачів, широкозахватних культиваторів, дискових борін, а також пневматичних сівалок тощо.

Згодом, студенти завітали до локації, де розміщуються сівалки точного висіву. Спочатку студенти вивчили будову та особливості експлуатації сівалки точного висіву John Deere серії DB. На сівалки John Deere серії DB встановлена активна пневматична притискна система, яка забезпечує необхідний контакт посівного матеріалу із землею, створюючи одднакову повітряну подушку для всіх рядків.

Високопродуктивний вакуумний манометр дає змогу одночасно працювати з насінням різноманітної форми та розмірів без будь-яких механічних регулювань.

Блок керування розраховує необхідну частоту обертання електродвигунів і збирає дані від датчиків насіння, притискного зусилля, плавності руху й рівня вакууму для відповідних рядів. Дані від кожного блоку управління надсилаються в головний блок управління дозувальної системи.

Далі студенти вивчили будову та особливості експлуатації сівалки точного висіву Harvest International  UltraPLant.

Завершальним етапом лабораторно-практичного заняття, стало вивчення будови та особливостей експлуатації розподільника мінеральних добрив Amazone ZG-TS. Розподільник ZG-TS характеризується великим об’ємом бункера для економічно вигідного та екологічного внесення добрив. Завдяки своїй надійності та простоті використання, розподільники ZG-TS ідеально підходять для застосування у великих господарствах, яким є філія “РІДНИЙ КРАЙ” ПрАТ “ЗЕРНОПРОДУКТ МХП”. Різні варіанти оснащення і широкий вибір додаткового обладнання роблять розподільник ZG-TS універсальним суперталантом для виконання будь-яких завдань при внесенні мінеральних добрив.

В черговий раз дякуємо керівництву та працівникам філій “РІДНИЙ КРАЙ” ПрАТ “ЗЕРНОПРОДУКТ МХП” за чудовий день проведений на підприємстві.  

Завідувач кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії – Андрій Мартинюк